آدرس شما کجاست

تلاش خدمتگزاران شما در شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران آن است که سهامداران محترم کمترین نیاز به مراجعه به شرکت را داشته باشند لذا:
اول: سود سهام و مطالبات سهامداران تنها با مراجعه به نزدیکترین شعبه بانك صادرات در سراسر کشور (لیست شعب بانك صادرات) قابل دریافت است.
دوم: دریافت اطلاعیه های شرکت ، اطلاعات مربوط به سهامداران و میزان مطالبات ایشان از طریق تلفن 7-02188105631 امکان پذیر است.
سهامداران محترم از طریق این تلفن می توانند به سامانه سهام گویا(تلفن گویا) متصل شده و از 1- اطلاعات عمومي شركت 2- اطلاعات اختصاصي سهامدار 3- پاسخ پيامها 4- آدرس شركت آگاه شوند. همچنين مي توانند فكس خود را به شركت ارسال نموده(عدد 5) ويا با كارشناسان سهام گفتگو كنند(عدد 6).
همچنین همکاران ما در دفتر مرکزی شرکت به آدرس: تهران –خیابان شهیدخالداسلامبولی (وزراء) خیابان هفتم–پلاک 10 همه روزهازساعت 8:30 الی 16:00 پاسخگوی سهامداران محترم هستند.

 

آیا اصلاح برگه سهام ممکن است

جهت اصلاح اشکالات احتمالی در خصوص مشخصات شناسنامه ای سهامداران که در برگة سهام درج شده باشد می توان از طریق :
1- شرکت های کارگزاری
2- دفاتر پيشخوان دولت
3- دفتر مرکزی شرکت
اقدام کرد.
اگر کارگزاری اقدام کننده برای خرید سهام شما در درج اشتباه اطلاعات شناسنامه ای دخیل باشد ، آنها موظف هستند که با ارتباط با سازمان بورس مشخصات را اصلاح نمایند.
همچنين سهامدارن محترم می تواند با مراجعه به دفاتر پيشخوان دولت( ليست دفاتر پيشخوان دولت ) و يا دفتر مركزي شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی نسبت به اصلاح مشخصات شناسنامه ای اقدام نماید.
مدارک لازم :کپی کارت ملی -  کپی صفحه اول و توضیحات شناسنامه -  کپی برگة سهام
آدرس جهت مراجعه حضوری : تهران–خیابان شهیدخالداسلامبولی (وزراء) –خیابان هفتم–پلاک 10

 

انتقال سهام متوفی به وراث

برای انتقال سهام به بازماندگان شخص متوفی نماينده ورثه می تواند با مراجعه به دفاتر پيشخوان ( ليست دفاتر پيشخوان دولت ) دولت نسبت به اين موضوع اقدام نمایند.
مدارک لازم:
1 شناسنامه مرحوم و ورثه ( در صورت ارائه کپی برابر اصل شناسنامه در موارد لازم ، کپی صفحه توضیحات و برای مادر صفحه دوم شناسنامه نیز الزامي است. )
2- کارت ملی مرحوم و ورثه
3- گواهی حصروراثت
4- مفاصا حساب دارایی
5- گواهی فوت
6- برگه سهام
اگر ورثه مایل باشند تمام سهام مرحوم تنها به یکی از ورثه منتقل شود می توانند همگی به یکی از ایشان وکالتنامه محضری در خصوص انتقال سهام و دریافت سود داده و وکالتنامه را نیز به عنوان مدرک به شرکت ارائه نمایند.

 

چطور برگه سهامم را بگیریم

اوراق سهام سهامداران محترمی که از طریق کارگزاران بورس اقدام به خرید سهام شرکت می نمایند توسط همان کارگزار به آنها تحویل داده می شود.
اما پذیره نویسان اولیه شرکت در سال 1375کسانی که اوراق سهام افزایش سرمایه سنوات مختلف را دریافت ننموده اند.
می توانند از طریق زیر نسبت به دریافت برگ سهام خود اقدام نمایند:
1- با شماره تلفن سهام گويا ( 7-02188105631 ) تماس بگيرند.
2- با انتخاب اطلاعات اخصاصي سهامداران(عدد 2) وارد اين بخش شوند.
3- شماره سهامداري خود را وارد نمايند.
4- پس از شنيدن اطلاعات مربوط به تعداد سهام ، مبلغ سود و كدهاي خود ، با دريافت برگه سهام از طريق فكس موافقت نمايند.
5- شماره شناسنامه خود را بعنوان رمز وارد نموده و پس از تائيد سيستم فكس خود را استارت نمايند.
توجه به اين نكته ضروري است كه براي دريافت برگه سهام با روش فوق حتما بايد با يك دستگاه فكس با سهام گويا تماس گرفت.

 

چگونه سهامم را بفروشم

سهامداران محترمی که قصد فروش سهام خود را داشته باشند ، می توانند به یکی از شرکت های کارگزاری که مسئولیت خرید و فروش سهام شرکت های حاضر در بورس اوراق بهادار را دارند و لیست آنها در این لینک موجود است مراجعه و نسبت به فروش سهام خود به قیمت روز آن در بورس اقدام نمایند.
جهت فروش سهام باید شناسنامه ، کارت ملی ، برگه سهام و شماره حساب خود را به همراه داشته باشید. بهتر است کد پستی 10 رقمی محل سکونت را نیز به همراه ببرید.
در شرکت کارگزاری فرم " درخواست فروش و وکالتنامه فروش اوراق بهادار" را تکمیل نمایید. در این فرم فروشنده می تواند حداقل قیمت فروش سهام خود را تعیین نماید و یا اینکه کارگزار سهام را به نرخ روز آن در بورس در زمانی که متقاضی وجود داشته باشد می فروشد.
پس از فروش سهام شرکت کارگزاری بهای آن را پس از کسر کارمزد ظرف یک هفته به حساب فروشنده واریز خواهد کرد.

 

سود سهام را چگونه بگیریم

کلیه سهامداران حقيقي  مي توانند با مراجعه به شعب بانك صادرات ايران در سراسر کشور با ارائه برگة سهام يا شماره سهامداري و کارت شناسایی معتبر ، سود سهام خود را دریافت نمايند.
کلیه سهامداران حقوقی شرکت می توانند با ارسال نامه رسمی و معرفی شماره حساب نسبت به دریافت سود سهام خود اقدام نمایند.

 

قیمت سهام چقدر است

همانگونه که می دانید سهام عرضه شده شرکت ها در بورس اوراق بهادار دارای قیمت شناور است که نرخ آن را میزان عرضه و تقاضا و سایر مؤلفه های اقتصادی در چهارچوب قوانین بورسی تعیین می کند.
برای دسترسی به قیمت روز سهام شرکت ها می توانید به سایت : www.irbourse.com بورس اوراق بهادار تهران و برای اطلاع ازقیمت روز و آخرین معاملات انجام شده بر روی سهام شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران اینجا کلیک کنید.

 

مجامع چه موقع برگزار می شوند

سال مالی در شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی در سی و یکم شهریور ماه هرسال پایان می یابد. قانونگذار به شرکت ها اجازه می دهد از پایان سال مالی به مدت 4 ماه نسبت به تهیه صورتهای مالی و ارائه گزارش حسابرسی اقدام و مجمع عمومی عادی سالیانه را تا پایان ماه چهارم  برگزار نمایند.
مجمع فوق العاده نیز همانطور که از نامش پیداست بنا بر ضرورت و در هر زمان که نیاز باشد با رعایت قوانین مربوطه تشکیل می شود.
تاریخ دقیق مجمع عادی شركت در اواخر آبان و اوايل آذر ماه توسط اطلاعیه های شرکت از طریق تلفن گویا ، سایت شرکت ( www.iidic.com) روزنامه اطلاعات و روزنامه دنیای اقتصاد  به اطلاع سهامداران محترم خواهد رسید.
ضمن آنکه برای سهامدارانی که تعداد سهام آنها بیش از 1 درصد از کل سهام شرکت باشد ، دعوت نامه ارسال خواهد شد.