سرمایه گذاری های غیر بورسی و مدیریتی

شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران برای دستیابی به پرتفوی هدف با سرمایه گذاری در صنایع و کسب و کارهای پربازده و متنوع و هدایت سرمایه های جذب شده به پروژه های خارج بورسی مولد در راستای قدم برداشتن به سمت رسالت بزرگ شرکت توسعه صنعتی و اقتصادی کشور و افزایش کارایی و بهره وری صنعت به فعالیت بپردازد.

  • سرمایه گذاری در بخش مسکن
  • شركت سرمايه گذاري اعتبار ايران
  • بانك خاورميانه
  • تجارت الکترونیک
  • ورود به حوزه شرکت های دانش بنیان

سرمایه گذاری در بخش مسکن:

با توجه به ساختار جمعیتی جوان کشور و روند رو به رشد تقاضای مسکن انتظار می رود که پروژه های ساخت مسکن سود آوری مناسبی داشته باشند. از طرفی با توجه به تابع تقاضای مسکن و بافت جمعیتی، ساخت واحدهای با متراژ پایین و متوسط با تعداد و تنوع زیاد که در مناطقی دور از مرکز شهر قراردارند، پتانسیل بالایی برای سرریز تقاضا از مناطق لوکس به آن مناطق وجود دارد که با توجه به قدرت خرید جامعه پیش بینی می شود به سرعت پس از تکمیل بفروش برسد.
پروژه مجتمع 288 واحدی کوهسار
در همین راستا شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران پروژه کوهسار را که با معماری نوین و مصالح مرغوب در منطقه کن تهران تعریف نموده است.این پروژه با همکاری یکی از معتبرترین پیمانکاران و با برنامه ریزی دقیق در حال تکمیل می باشد.
 این شرکت به منظور ارایه خدمتی منحصر بفرد و در راستای اطمینان پیش خریدان با همکاری بانک خاورمیانه برای اولین بار در کشور اقدام به ارایه تضمین ساخت و تحویل واحدهای پروژه کوهسار طبق جدول زمانبندی نموده است که تا کنون نیز کاملا مطابق با این زمانبندی پیشرفت داشته است.

www.maanprops.com

 

 

 

شرکت سرمایه گذاری اعتبار ایران :

شرکت دوچرخه و موتور سیکلت سازی ایران در تاریخ 1349/4/14 تحت شماره 14046 در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی ایران به ثبت رسیده و در سال 1351 شروع به بهره برداری نموده است در تاریخ 1384/05/15 نام شرکت از دوچرخه و موتور سیکلت سازی ایران به شرکت سرمایه گذاری اعتبار ایران تغییر یافت. در اسفندماه سال 1388 طی مصوبه هیئت پذیرش بورس نام و نماد جدید (خعتبار) شرکت در تابلو معاملاتی بورس آماده انجام معامله گردید.

ترکیب سهامداران شرکت

ماموریت شرکت، ارتقا ارزش سرمایه سهامداران شرکت می باشد و می توان چشم انداز شرکت را کسب بالاترین بازده ممکن در بین شرکت های سرمایه گذاری با برخورداری از بالاترین سطح توانمندی های مدیریتی، فناوری و سرمایه انسانی با رعایت اصول ریسک و بازده بیان نمود.

www.etebariran.com

بانک خاور میانه :

بانک خاورمیانه با سرمایه چهار هزار میلیارد ریال در تاریخ 1391/07/30 تحت شماره 430795 و با نام "شرکت بانک خاورمیانه" در اداره ثبت شرکتهای تهران به ثبت رسید. خریداری بانک تازه تاسیس خاورمیانه ازسیاستهای مدیریتی شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران بوده است که با نگاه ویژه به این شرکت خوش آتیه و دارای چشم انداز رشد بالا در صنعت بانکداری صورت پذیرفته است.
استراتژی ها
- بانکداری عمده فروشی (Wholesale Banking) ایجاد ارتباط و کار با مشتریان بزرگ.
- بانکداری شرکتی (Corporate Banking) ارایه خدمات بانکی و اعتباری به اشخاص حقوقی و طراحی محصولات اعتباری و خدمات بانکی مبتنی بر نیازمندی های شرکتهای تجارتی، صنعتی و خدماتی

- مدیریت دارایی ها (Asset Management) مدیریت دارایی های مختلف مشتریان که معمولا برای مشتریان عمده صورت می گیرد. در واقع بانک بجای جذب منابع مشتریان و مدیریت آن در پرتفوی دارایی های خود، خدمات مشاوره ای و مدیریتی در خصوص نحوه مدیریت انواع دارایی ها به مشتریان ارایه می کند.

- بانکداری مجازی (Virtual Banking) استفاده از فناوری های اطلاعات و ارتباطات برای ایجاد ارتباط عملیاتی با مشتریان

www.middleeastbank.ir

 

تجارت الكترونيك :

شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران به منظور کسب انتفاع از بازارهای جدید و نوپا اقدام به سرمایه گذاری و راه اندازی شرکت نوین اندیشان سرآوا پارس نمود. هدف این شرکت سرمایه گذاری در تجارت الکترونیک می باشد که در این راستا در شرکت دیجی کالا سرمایه گذاری نمود. دیجی کالا با در اختیار داشتن بیش از 80% سهم بازار تجارت الکترونیک به عنوان شرکتی پیشرو در این حوزه شناخته می شود.
بازده كسب شده در اين نوع تجارت حدود ده برابر نسبت به سرمايه اوليه بوده كه با در نظر گرفتن زمان كوتاه سرمايه گذاري بازدهي قابل توجه‌اي نصيب پرتفوي سهام شركت كرده‌است.

www.digikala.com

 

ورود به حوزه شرکتهای دانش بنیان :

ورود به شرکتهای دانش بنیان و نوپا اغلب با سرمایه ای کم امکان پذیر است و امید به بازدهی چند برابری بهمراه ریسک بالا جزء خصوصیات ذاتی این شرکتها میباشد. شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران  به منظور کسب انتفاع در این حوزه در نظر دارد بصورت محدود در این شرکتها سرمایه گذاری نماید.
به همین منظور شرکتهای برتر این حوزه که جهت رشد مضاعف و جهش درآمدی نیاز به سرمایه گذاری دارند توسط افراد خبره در این حوزه شناسائی شده و به کمیته‌ای که برابر بررسی این شرکتها و چگونگی سرمایه گذاری در آن تشکیل شده است معرفی می‌شوند.
هم اکنون چند طرح در این کمیته در حال بررسی است كه اميد است در آينده‌اي نزديك منجر به سرمایه گذاری شود.